موضوع تعطیلی سینماها صحت ندارد

مؤسسه سینماشهر درباره شایعه تعطیلی سینماها به دلیل کمبود لامپ پروژکتور گفت: با توجه به اینکه اصولاً ساخت پروژکتورهای لامپی در جهان متوقف گردیده و تمامی پروژکتورها از منبع نور لیزر استفاده می نمایند که طول عمر بسیار بالایی دارد، لذا سینماهای جدید تماماً از ابتدا به سیستم لیزری مجهز می شوند.

موضوع تعطیلی سینماها صحت ندارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی در ادامه اطلاعیه سینما شهر آمده است: سینماهایی که قبلاً با سیستم لامپی تجهیز گردیده بتدریج با پروژکتورهای لیزری جایگزین میشوند و اکنون بیش از 180 سالن سینما در کشور تبدیل وضعیت دادهاند و مؤسسه سینماشهر هفتاد درصد هزینه مربوطه را بصورت بلاعوض یاری نموده است و این روند همچنان ادامه دارد. ضمن اینکه در مورد پروژکتورهای لامپی، مؤسسه سالهاست که پنجاه درصد هزینه لامپ مصرفی سینماها را بصورت بلاعوض به سینما پرداخت نموده که این سیاست هم همچنان ادامه دارد.

در مورد سینماهایی که به سیستم D لامپی مجهزند که تعدادشان حدود 35 سالن است و تماماً سینماهای با فروش بالا هستند از ابتدا قرار بر تامین لامپ توسط سینما بوده است ضمن اینکه این سینماها سیستم E لیزری هم دارند که بر ایشان مسئله ای ایجاد نشود. بار دیگر تاکید میشود مسئول تامین تجهیزات سینمایی بخش خصوصی است و دولت حمایت میکند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "موضوع تعطیلی سینماها صحت ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضوع تعطیلی سینماها صحت ندارد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید