مناسب سازی نکردن معابر برای ویلچرنشینان جرم است

مدیرعامل انجمن آسیب نخاعی استان اصفهان گفت: مناسب سازی نکردن معابر برای ویلچرنشینان جرم است و بهزیستی می تواند به عنوان مدعی العموم به موضوع ورود پیدا کند.

مناسب سازی نکردن معابر برای ویلچرنشینان جرم است

غلامرضا پسته ای در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران با اشاره به اقدامات مناسب سازی اخیری که در شهر اصفهان انجام گردیده است اظهار کرد: آنچه این روزها و در ماه های اخیر در رابطه با مناسب ُسازی معابر در شهر اصفهان انجام شد، اصولی و دارای استانداردهای بین المللی است.

وی ادامه داد: البته برخی از رمپ ها از گذشته باقی مانده و مشکلاتی دارد. برای مثال برخی از رمپ ها لبه هایی دارد که تردد را برای ویلچرنشین قدری سخت می نماید و باید اصلاح شوند.

مدیر انجمن آسیب نخاعی استان اصفهان اضافه کرد: تا سال گذشته که هنوز قانون حمایت از معلولین تصویب نگردیده بود، مناسب سازی نکردن معابر برای ویلچرنشینان و گروه های توانخواه جرم محسوب نمی شد. اما امروز مناسب نبودن معابر جرم به حساب می آبد.

پسته ای گفت: بنابر قانون جدید سازمان بهزیستی می تواند به عنوان مدعی العموم از ادارات، سازمان ها، شرکت ها و ساختمان هایی که برای ویلچرنشینان مناسب نیستند شکایت کند و جزایی هم برای آن در نظر گرفته گردیده است.

وی تاکید نمود: با این قانون اگر در بخشی کم کاری صورت می گیرد مقصر بهزیستی است و باید با ورود و مکاتبه با ادارات و سازمان ها، آن ها را به سمت مناسب سازی سوق بدهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مناسب سازی نکردن معابر برای ویلچرنشینان جرم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با مناسب سازی نکردن معابر برای ویلچرنشینان جرم است

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید