جف بیزوس سکوت خود را شکست: دونالد ترامپ حق ندارد رسانه ها را دشمن خطاب کند

جف بیزوس مدیرعامل آمازون معتقد است دخالت های دونالد ترامپ در خصوص فعالیت های رسانه ها نظرات تند وی به جای سازنده بودن،بسیار مخربند.

جف بیزوس سکوت خود را شکست: دونالد ترامپ حق ندارد رسانه ها را دشمن خطاب کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، بیزوس می گوید اگرچه از آنالیز رسانه ها توسط دولت خوشحال است اما دخالت دونالد ترامپ در روند فعالیت های رسانه ها را اساسا نمی پسندد.

این نخستین بار است که بیزوس نسبت به رفتارهای اخیر دونالد ترامپ در خصوص فعالیت رسانه ها واکنش نشان می دهد. طی ماه های گذشته جف بیزوس چندین بار از سوی دونالد ترامپ مورد حمله نهاده شد و بخش بزرگی از این حملات به ماجرای مسائل ریشه ای دونالد ترامپ با نشریه واشنگتن پست مرتبط بود.

جف بیزوس مالک و سرمایه گذار فعلی واشنگتن پست است و در نتیجه آماج حملات اخیر ترامپ بود. اکنون جف بیزوس که به دنبال تاسیس دومین دفتر مرکزی خود تا پیش از سرانجام سال است می گوید دونالد ترامپ اساسا رفتاری نادرست در پیش گرفته بود.

آمازون از مدت ها پیش به دنبال یافتن بهترین مکان برای سرمایه گذاری خود بود و اکنون از بین 20 فینالیست در آمریکای شمالی به گزینه اصلی بسیار نزدیک گردیده است. این محل کار جدید 5 میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهد داشت و بیش از 50 هزار شغل نیز ایجاد خواهد نمود.

بیزوس در پاسخ به نقدها مکرر ترامپ از واشنگتن پست و آمازون، این رفتارها را اشتباهی بزرگ برای هر مقام ارشد دولتی دانست و از این رفتارها با نام حمله به رسانه ها و روزنامه نگاران یاد کرد.وی تاکید نمود: درست است که آنالیز رسانه ها بسیار خوب است و من خوشحال هستم که مورد آنالیز قرار می گیرم.اما واقعا خطرناک است که رسانه ها را دشمن بدانیم. خطرناک است که رسانه ها رادشمن صدا بزنیم، خطرناک است که بگوییم آنها دشمن مردم هستند. قدرت رسانه ها،مثبت است. ما قصد داریم از طریق رسانه ها رشد کنیم.

ترامپ،مدتی پیش واشنگتن پست را لابی گر اصلی آمازون توصیف نموده بود. این در حالیست که سردبیر ارشد واشنگتن پست گفته است؛بیزوس هیچ نقشی در پوشش خبری یا انتخاب نوع خبرها ندارد.

بیزوس طی بهار امسال بارها بدون مدرک اعلام نموده آمازون هزینه های پستی مرسولات خود را کامل پرداخت نمی کند و دولت را دور می زند. او دستور داد یک تیم ویژه این موضوع را آنالیز نمایند، اما بر اساس گفته های منابع مطلع، کاخ سفید تصمیم به انتشار این گزارش نگرفت و مجبور شد جلسه دادرسی سنا برنامه ریزی گردیده در مورد اصلاحات پستی را به تأخیر بیندازد.

منبع: انتخاب

به "جف بیزوس سکوت خود را شکست: دونالد ترامپ حق ندارد رسانه ها را دشمن خطاب کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جف بیزوس سکوت خود را شکست: دونالد ترامپ حق ندارد رسانه ها را دشمن خطاب کند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید