برانکو: نیمه اول را الدحیل برده، طرفداران یار دوازدهم مان باشند

سرمربی پرسپولیس می گوید تیمش توانایی شکست الدحیل و صعود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا را دارد.

برانکو: نیمه اول را الدحیل برده، طرفداران یار دوازدهم مان باشند

به گزارش خبرنگاران، پرسپولیس فردا (دوشنبه) در چارچوب دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، در استادیوم آزادی به مصاف الدحیل می رود. برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از این دیدار اظهار کرد: خیلی خوشحالیم و افتخار می کنیم که در این مرحله از لیگ قهرمانان حضور داریم. این افتخار بزرگ و یک اولویت است برای فوتبال ایران که دو تیم ایرانی در این مرحله از لیگ قهرمانان حضور دارند. انتظار یک نمایش فوتبالی خوب داریم. همانطور که بارها گفتم، بازی در قطر نیمه اول بازی بود.

او اضافه کرد: فردا نیمه دوم این بازی خواهد بود و فعلا الدحیل یک بر صفر جلو است. شاهد بودید که در قطر بازی خوب و زیبایی ارائه دادیم و نشان دادیم به هیچ وجه از این تیم ضعیف تر نیستیم اما بازی سختی خواهیم داشت. نتیجه یک بر صفر به هر دو تیم امید زیادی می دهد. به هر حال الدحیل الان یک بر صفر جلو است و خیالش راحت تر است اما اگر نتیجه صفر بر صفر یا یک بر صفر به سود ما بود، برای ما تفاوتی نداشت چون بازی بسیار سخت است. در مورد کیفیت الدحیل احتیاج به صحبت نیست. در کنار هشت ملی پوش این تیم، بازیکن مراکشی و ادمیلسون را در اختیار دارند. همینطور کاپیتان تیمشان به ترکیب این تیم بازگشته اشت. مسئله حائز اهمیت این است که فردا با هوش و تهاجمی بازی کنیم. قبل از همه باید عاقلانه و شکیبا عمل کنیم.

سرمربی پرسپولیس درباره شرایط تیم خودش گفت: می دانید که نعمتی محروم است. بعد از بازی با نساجی هم ماهینی و سیدجلال مصدومیتی داشتند. همانطور بشار از بازی ملی مقابل کویت، مصدوم به پرسپولیس بازگشت. خوشبختانه این بازیکنان خیلی به مصدومیت فکر نمی نمایند به طوری که فردا بازی خواهند کرد و از تمام توانشان استفاده می نمایند.

برانکو ادامه داد: از فرصت استفاده می کنم و تولد ماهینی را تبریک می گویم. الدحیل تیمی است که خودش را تقویت نموده و به دنبال قهرمانی در آسیا است. تیمی است که واقعا یک بازی هجومی را در خودش پرورش داده است. مدافعان کناری این تیم بسیار هجومی هستند و خط حمله با کیفیتی دارند. البته آن ها تمام تلاششان را خواهد نمود که گل بزنند و بازی را به مسیری که دوست دارند راهنمایی نمایند. سورپرایز و غافل گیری در فوتبال کم پیش می آید. آن ها خیلی خوب ما را می شناسند و ما هم خوب آن ها را می شناسیم. مهم این است که ترکیبشان را بدانیم و بفهمیم که کاپیتانشان بازی می نماید یا نه. به این خاطر می گویم که او مصدوم بوده و بعد هم در اختیار تیم ملی قرار گرفته است. بوضیاف تنها تغییری است که احتمالا در الدحیل رخ خواهد داد اما در نهایت بازیکنان در زمین تصمیم گیرنده نهایی هستند.

سرمربی پرسپولیس درباره طرفداران این تیم گفت: هم استقلال و هم پرسپولیس نتایج عالی ای کسب کردند. الهلال و العین که در سال های اخیر فینالیست این رقابت ها بودند به این مرحله نرسیدند. احتیاجی نیست بگویم که الهلال چه بودجه عظیمی دارند. آن ها عمر عبدالرحمن را به صورت قرضی جذب کردند و 14 میلیون دلار به خاطرش پرداخت کردند اما پرسپولیس و استقلال نتایج درخشانی کسب کردند.

او اضافه کرد: خواست ما این است که روندمان را ادامه دهیم و طرفدارانمان یار دوازدهم ما باشند. در سال های اخیر از ما حمایت خوبی کردند و کمکی که می توانند به ما بنمایند، غیرقابل وصف است. البته باید همه ما شکیبا باشیم. دلمان می خواهد که در یک جو ورزشی و سالم لذت ببریم.

برانکو در ادامه در واکنش به صحبت های سرمربی الدحیل مبنی بر اینکه تماشاگران در بازی فردا بازی نمی نمایند بلکه بازیکنان در داخل زمین نتیجه را رقم می زنند، گفت: مهم ترین مسئله بازیکنان است که در داخل زمین بازی می نمایند اما همه این کارها به خاطر طرفداران است. دوست داریم که آن ها به استادیوم بیایند و با ما شادی نمایند. آن ها انرژی مضاعفی برای ما هستند. همانطور که آن ها بارها نشان دادند، تماشاگران یک انرژی، یک شوق و خواست و انگیزه مضاعفی به ما می دهند و باعث می شوند بازیکنان دلشان را در زمین بگذارند. با این حال یکی از مهم ترین مسائل، اراده و خواست بازیکنان در زمین است. البته به خاطر طرفداران سه سال است که قهرمانیم.

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: این نکته را یادآوری کنم که الدحیل یکی از بازی هایش را به تعویق انداخت تا برای تقابل با ما آماده باشند. آن ها هشت ملی پوش و چند بازیکن خارجی عالی دارند که نشان دهنده کیفیت آن هاست. مصدومیت بازیکنان پرسپولیس یک فاکتور برهم زننده است اما قطعا مصدومیت در بازی فردا معنی ندارد. کسی مریض و ناراحت نخواهد بود و تمام توانشان را در بازی به کار می گیرند.

برانکو درباره فشاری که ممکن است در صورت گل نزدن پرسپولیس تا دقایق خاتمهی به بازیکنان وارد گردد، اظهار کرد: فلسفه بازی ما این نیست که اول گل نخوریم. فلسفه بازی ما این است که اول گل بزنیم و سپس گل دوم و سوم را به ثمر برسانیم. با این حال قطعا با تمام احترام به حریف به دنبال این هستیم که گل نخوریم. با شما موافقم که بزرگترین مشکل ما شکیبا نبودنمان است. چون همه از ما انتظار دارند که در دقیقه سوم، دو بر صفر جلو باشیم، سه تا دیرک زده باشیم و موقعیت های زیادی داشته باشیم. طبیعی است که هرچه بازی جلوتر برود، عصبی تر شویم اما روی این مورد کار می کنیم.

سرمربی پرسپولیس در خاتمه گفت: طرفداران ما از دقیقه اول تا 90 تیم را تشویق می نمایند. آن ها واقعا شکیبا هستند و حتی موقعی که نتیجه برعلیه ما باشد باز هم ما را تشویق می نمایند. آن ها می خواهند که ما همیشه برنده باشیم. بازیکنان هم به دنبال این هستند که طرفداران را راضی نگه دارند و به همین دلیل عجول هستند که طرفداران را شاد نمایند. طرفداران عالی هستند و هیچوقت هیچ چیز از ما نخواستند. ما نسبت به آن ها مسئولیت داریم و باید آن ها را شاد کنیم. می دانید بازیکنان ایرانی به طور کلی احساسی هستند و می خواهند احساسشان را مقابل طرفداران نشان دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برانکو: نیمه اول را الدحیل برده، طرفداران یار دوازدهم مان باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برانکو: نیمه اول را الدحیل برده، طرفداران یار دوازدهم مان باشند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید